Tırmanma Duvarı

Tırmanma duvarlarının gelişimi

Kaya tırmanışı, tüm kas gruplarını eğiten, dayanıklılık, koordinasyon geliştiren ve güçlü iradeli nitelikleri yükselten harika bir spor ve aktif rekreasyondur.

Kaya yollarının üstesinden gelme tekniği sürekli geliştiriliyor ve şimdi parlak ve zarif saldırılarla güzel bir dans sporuna benziyor.

Çocuklarımıza kentsel bir ortamda kaya tırmanışı derslerinin sevincini nasıl verebiliriz? Tırmanma duvarı bunun için icat edildi.

Tırmanma duvarı, kayalık araziyi kısmen veya tamamen taklit eden tırmanma için yapay olarak oluşturulmuş bir nesnedir.

Tırmanma duvarının ilk prototipi, tırmanıcı ve mühendis François Savigny sayesinde 1985 yılında Fransa’da ortaya çıktı.

Bir tırmanma duvarı oluşturmak, tırmanma sporunu daha erişilebilir hale getirdi ve genç sporcuların eğitimi için fırsatlar açtı.

Tırmanma duvarlarının kullanımı

Tırmanma, aynı anda kardiyovasküler ve kas-iskelet sistemini eğiten, kasların ve tendonların gücünü artıran, eklem esnekliğini artıran, koordinasyon ve denge geliştiren karmaşık bir spordur.

Tırmanma ilk bacakları yükler; bükülmeli, döndürülmeli, kancalara ulaşmalı, ayak parmakları tarafından yanlara döndürülmeli ve vücut kayaya bastırılmalıdır.

 

Çocuğun fiziksel gelişimi

Spor salonunda eğitim yardımı ile bir çocuk oyun yoluyla yeterl fiziksel aktivite alır, hemen hemen tüm kas gruplarını eğitir.

Buna ek olarak, tırmanma duvarı, yüksek bir diz kaldırma ve bacağın yana doğru yönlendirilmesi ile bir çocuğun adım klişesinin doğru gelişimi için gerekli olan formları oluşturur.

Zamanla, kendi boyunun korkusu çocuğu terk eder.

Tırmanma temel motor reflekslerinden biridir.

Dikey koordinasyon oluşturarak, çocuk tırmanma duvarının küçük yüksekliğinin üstesinden gelmeyi kolaylaştırır.

Tırmanma duvarlarının yapımı.

Hemen hemen uygun her yerde bir tırmanma duvarı inşa etmemiz mümkündür.

Bir spor cazibe merkezi olarak, tırmanma duvarı, herhangi bir yüksek halat parkurunu, çocuk eğlence parkını, kayak parklarını ve eğlence parklarını ve diğer doğa sporları ve Rekreasyon türlerini başarıyla tamamlar.

Okulun ve üniversitenin spor salonunda bir kaya duvarı inşa etmek, çocuklara uyumlu bir spor gelişimi sağlayacaktır.

Alışveriş merkezindeki tırmanma duvarı eğlence alanını parlak bir şekilde boyar ve ziyaretçi sayısını artırır.

Otelde bir tırmanma duvarı inşa etmek, otel hizmetlerinin spor yelpazesini genişletir ve ziyaretçilere unutulmaz duygular verir.

SPA veya su parkında havuzun üzerine inşa edilen tırmanma duvarı, gerisini neşeli bir macera tatiline dönüştürür.

Çocuk spor kampındaki tırmanma duvarı, çocukların oynaması ve egzersiz yapması için favori bir yerdir.

Tırmanma duvarlarının modern inşaat teknolojileri, gerçek tırmanma başyapıtlarını hızlı ve kolay bir şekilde inşa etmenizi, kayanın doğal kabartmasını tamamen simüle etmenizi sağlar.

Hedef kitlenizin türüne ve tasarımına bağlı olarak, firmamız size herhangi bir eğlence merkezine veya eğlence parkına taşınabilen ve kurulabilen temel yapılar olmadan tırmanma duvarı veya kaya tırmanışı spor salonu duvarı, bouldering standı veya mobil tırmanma duvarı için en uygun projeyi sunacaktır.